myk74 írta:... Létezik hogy akkora levele legyen a spenótnak mint egy fél focilabda? Spenótnak tűnik de egy kicsit nagynak találom...
Bizony lehet. Idén a kertben csináltam egy kis magaságyást és vetettem spenótot. A magas tápanyagtartalomtól nálam is hatalmasra nőttek.
Tavasszal hozzájutottam új-zélandi spenóthoz. Nem tudom, hogy valaki próbálta már, de nekem nagyon bevált. Imádják a garnik.
Találtam egy jó leírást a Bálintgazda pont hu-ról:
"A mi spenótunkhoz hasonlóan az új-zélandi spenót is egyéves növény, felhasználása megegyezik a közönséges spenótéval. Valamiben azonban mégiscsak különbözik tőle: termesztésének jelentőségét az adja, hogy a nyári szárazságban is egyszerűen és biztonságosan megtermeszthető, míg a mi spenótunk nem bírja a meleget, nyáron felmagzik. Ezzel szemben tengerparti névrokona 25°C-on érzi igazán otthon magát, főleg, ha nitrogénban dús talajon termesztjük, és rendszeres öntözéssel ösztönözzük növekedését. A talaj iránt egyébként különösebben nem igényes, a hideget azonban nem tűri: már 0°C körüli hőmérsékleten elfagy. Szerencse, hogy a szabad földön elhullott magjai jól áttelelnek, és tavasszal kikelnek. A laikus szemlélők ezért évelő növénynek vélik.

Félárnyékban a szőlő és a gyümölcsfák alatt is megterem. További előnye, hogy magszár-képződés után is fogyaszthatók pozsgás, jellegzetesen háromszög alakú levelei.
A fiatal hajtásvégeket fogyaszt-juk, amelyek lecsípésével újabb hajtások képzésére serkentjük a növényt. Nyáron, ha öntözni is tudunk, hetente lehet szedni belőle.
Diétás csemege
Energiában szegény , de vitaminokban, és ásványi sókban gazdag növény, így diétásnak mondható. Különösen nagy béta-karotin-, B2-vitamin-, vas-, magnézium- és kalciumtartalma, de viszonylag sok fehérje, PP-vitamin, C-vitamin és foszfor is található benne."
Zoli