első garni nano

A fórumtagok akváriumai

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.18. 13:31

Nem, bőven elég a 30%.... Inkább 25. De ha pontosan beéllítod a vízparamétereket, pH, kH, gH, TDS, hőmérséklet, akkor akármennyit cserélhetsz. Én a tigriseknél egyszer 90 %-ot cseréltem, mert beütött valami kórság, és semmi bajuk nem lett.
DEzső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.18. 14:16

Frettner írta:Nem, bőven elég a 30%.... Inkább 25. De ha pontosan beéllítod a vízparamétereket, pH, kH, gH, TDS, hőmérséklet, akkor akármennyit cserélhetsz. Én a tigriseknél egyszer 90 %-ot cseréltem, mert beütött valami kórság, és semmi bajuk nem lett.
DEzső


PH, KH,GH még menne, de TDS mérőm nincsen. akkor az lesz szerintem, hogy a vízcsere előtti napon mérek az akiban paramétert és utána pontosan arra a paraméterre belövöm a cserevizet is.

Beszokatásáról a garniknak tudnátok tanácsot adni, hogyan történjen? Olvastam a forumon valami csepegtetős módszerről, de nem nagyon értem hgyan kellene ennek működnie. Én a magam eszével ugy képzeltem, hogy abba az edénybe/zacskóba, amibe hozom a garnikat, apránként adnék az aki vizéből, pl 20 percenként pár ml (2-5ml ??) , figyelem van-e gond és ha nincs, akkor mehetnének pl 3-4 óra múlva az akiba a garnik. Ez így jó lenne?
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.18. 20:25

Persze, a csöpögtetős módszer is ilyen. Fogod az edényt, amiben a garnik vannak, és leteszed kicsit alacsonyabbra az akváriumnál. Aztán egy levegőztető csőre kötsz egy laza csomót, beteszed a az akváriumba, megszívod - ezt nem magyarázom el részletesen, :lol: de tegyél oda valami edényt, amibe az akváriumvizet kiköpheted - aztán meghúzod a csomót annyira, hogy kb 1 csepp per másodperc sebességgel csepegjen a garnélákra. Amikor az eredeti vízmennyiség 3-4 szerese van az edényben- ha mindent jól csináltál, akkor ez kb 2 óra - akkor óvatosan beeresztheted a garnikat a végleges helyükre.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.18. 20:31

Értem. köszi:)
Mértem ma megint vízparamétereket. Teljesen ugyanaz mint az első mérésnél, ugyhogy több RO víz kell, mert a csapvíz nagyon felkeményíti. A 7 literből eddig 5 liter volt a RO. Holnap kipróbálom hogy 6 liter RO víz lesz a keverékben.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.20. 17:56

Tegnap újabb vízcsere, ma újabb mérés :) A héten még szombaton lesz vízcsere, jövő héttől már hetente csak 2szer lesz, utána héten pedig már csak heti 1szer, ugyanazon a napon, amikor a nagyobb akinak is van a cseréje.
Helyzet kicsit jobb most :)
ph: 6.5-7 között
gh: 5
kh:2

Gondolkodtam ezen a vízparaméter beállításon. A másik forumon egyik forumtárs megszünteti a garnálás akváriumát így pár dolgot eladott.
Sikerült ezeket megvennem elég jó áron együtt az egészet.

- MOSURA Mineral Plus 180ml 50%
- MOSURA Old Sea Mud Powder 40%
- EBITABREED Spinach Tab Garnéla táp 50g 80%
- EBIKUMA Bakusyokunomoto 35g (ivadéknevelő) 50%
- MOSURA BioPlus 33g (ivadéknevelő) 50%

ezekből most - a vízparaméterekhez kapcsolódóan - az első kettő terméken gondolkoztam.
Megkönnyítené és viszonylag stabillá tehetné a víz pontos paramétereinek belövését ( csapvízzel való kevergetéshez képest), ha full RO vízzel cserélnék, de mielőtt beönteném az akiba öntenék bele megfelelő mennyiségű MOSURA Mineral Plus-t, ami mindösszesen a gh-t hozná 5 körülire. Így nem kellene foglalkoznom a ph-val és a kh-val. ezeket max a talaj szabályozná, de maradnának alapállapotban.
Nem beszélve arról, hogy ha full RO vízzel cserélek nem kell majd a seachem prime vizkezelő a klórtalanításhoz, mivel abban már nincsen klór tudtommal. egy vegyszerrel kevesebb az akiban :)
Működhet ez így?
Bocs a sok kérdésért, csak - ha a gazdájuk is ugy akarja :) - akkor április 30án vagy május 1én jönnének a garnik és addigra szeretném ha megfelelőek lennének a körülmények :)
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.20. 20:59

hszilvia írta:- MOSURA Mineral Plus 180ml 50%
- MOSURA Old Sea Mud Powder 40%
- EBITABREED Spinach Tab Garnéla táp 50g 80%
- EBIKUMA Bakusyokunomoto 35g (ivadéknevelő) 50%
- MOSURA BioPlus 33g (ivadéknevelő) 50%

ezekből most - a vízparaméterekhez kapcsolódóan - az első kettő terméken gondolkoztam.


A Mineral plus keményíti a vizet és emeli a TDS-t.
Az Old sea mud powder nem befolyásolja a vízparamétereket.
Javaslok egy 100%-os vizcserét full RO vízzel. Pár nap múlva megmérni a vízparamétereket. Lássuk, mi változik.
Aztán lehet variálni. A legegyszerűbb némi csapvízzel elérni a kívánt pH-t és megnézni a keménységet. Ha kevés, esetleg a Mineral plus-szal lehet növelni....
A vezetőképességet ( TDS) lehet növelni TDS+ nevű mosura cuccal. És nem befolyásolja a pH-t.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.21. 08:27

Azért is gondoltam ebbe a full RO vizzel való cserébe, mert a ph-ja 6.5-7 között van a full RO-nak nálam (ha jól emlékszem, de majd ha hazaértem munkából akkor megnézem pontosan), így azt nem befolyásolná már semmi, max a talaj stabilizálná ezen az értéken.
A kh, gh 0 ugye, a kh ha 0 marad nem baj, a gh-t meg a mineral plus-al feljebb vinném 5re.

Na akkor mai 50%-ot full RO-val cserélem majd (nem akarok rögtön egy teljes vízcserét, mert akkor kezdhetem előről a jó baktérium elszaporítását a vízben).
Utána majd mérek egyet és meglátjuk hogyan alakul.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.22. 22:12

Jelenleg naponta adagolok carbot az akiba. A micro és macro tápoknál a napi adag megy hetente egyszer, de a carbobol szerintem naponta kellene adagolonom. A crs és a cbs garnik hogy viselik a carbot? Van ezirányu tapasztalata valakinek? Vagy a carbo is csak hetente egyszer menjen ha bekerülnek a garnik? Félek nagyon bealgásodna napi carbo nélkü az aki.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.22. 22:19

Nem igazán vagyok otthon a témában, mert még csak most ismerkedek a növényezéssel, de pusztán logikai alapon szerintem jobb a napi - heti adaghoz képest kevesebb - carbo adagolással a vízparaméterek kb szinten tartása, mint a heti egyszeri lórúgás. Aztán, ha valami ordas baromságot írtam, akkor kéretik leoltani, legalább abból is tanulok. :)
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.23. 08:48

Nem, akkor rosszul fejeztem ki magam :)
Itt pont a napi adagolású carbo mennyisége lehet veszélyes a CRS és CBS garninak. A RC és az amano meg se érzi, meg a sakura garni se a nagy akváriumba persze, de nem tudom ezek a garnik mennyire érzékenyek.
Természetesen ha hetente csak egyszer adnék a carbobol akkor nem a heti mennyiséget adnám nekik - mert akkor elég rövid úton kinyírnám az egész állományt - hanem csak a napi adagot. De itt jön az én dilemmám, hogy a heti egyszeri napi adag meg kevés lesz lehet és algásodni fogok.

Lehet az arany középutat választom és naponta adagolok carbot majd, de nem a napi mennyiséget hanem annak kb a felét.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég