első garni nano

A fórumtagok akváriumai

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.04.24. 01:33

hszilvia írta:Nem, akkor rosszul fejeztem ki magam :)
Itt pont a napi adagolású carbo mennyisége lehet veszélyes a CRS és CBS garninak. A RC és az amano meg se érzi, meg a sakura garni se a nagy akváriumba persze, de nem tudom ezek a garnik mennyire érzékenyek.
Természetesen ha hetente csak egyszer adnék a carbobol akkor nem a heti mennyiséget adnám nekik - mert akkor elég rövid úton kinyírnám az egész állományt - hanem csak a napi adagot. De itt jön az én dilemmám, hogy a heti egyszeri napi adag meg kevés lesz lehet és algásodni fogok.

Lehet az arany középutat választom és naponta adagolok carbot majd, de nem a napi mennyiséget hanem annak kb a felét.

Én néhány akit tápozok (Easy life Profito és carbo), napi adagolásban, a gyári ajánlás felével, a növények meghálálják és a garnikon sem látszik, hogy zavarná őket. Persze, ettől nem táltosodtak meg, de határozottan és egyenletesen növekednek, minimális algásodás mellett (max. a dekoráción és az üvegen), de ennyi alga kell is egy garnélás akváriumba.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.25. 09:57

GA micro/macrot tervezek adni hetente egyszer egy napi adagot. De mivel elég kevés a növény így lehet a napi adag felét fogják kapni egyelőre és a carboból pedig a naponta adagolok majd az előírt adagnak kb a felét. Majd meglátjuk hogy hogyan alakul.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.26. 13:55

Már kétszer full RO vízzel cseréltem, ennek az lett az eredménye, hogy a ph stabilizálódni látszik 6.5 körül, a kh 2 még, viszont a gh is már csak 3.
Ma adagolok a vízhez mosura mineral plus-t és meglátom hogyan alakul a gh.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.27. 12:23

Közben nem nagyon akar megszűnni nekem ez a fonalalga. Szerintem erős a micro és macro tápozás. Arra gondoltam hogy nyomok a talajba JBL tápanyaggolyókat és hanyagolom a folyékony tápozást, csak carbo megy majd.
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.27. 13:55

hszilvia írta:Közben nem nagyon akar megszűnni nekem ez a fonalalga. Szerintem erős a micro és macro tápozás. Arra gondoltam hogy nyomok a talajba JBL tápanyaggolyókat és hanyagolom a folyékony tápozást, csak carbo megy majd.


Nálam mindenféle tápozás nélkül megjelent az akvárium frontfalán egy pamacsban... :(
Szerintem ma lesz az a nap, hogy veszek egy flakon easycarbo-t... :/
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

első garni nano

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.04.27. 14:30

Fonal nem tapozas miatt van, de garnis akiban eleg ha csak keveset tapozol. Fonal alga ellen 1-2 amano garni a nanoba, kezi eltavolitas es 6.8-7 koruli pH ajanlott TDS 100 felett


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.27. 17:08

Zsir. En nem tudok ekezetek nelkul beszelni. Vicces. Es nehez megszokni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.27. 17:26

viktorlantos írta:Fonal nem tapozas miatt van, de garnis akiban eleg ha csak keveset tapozol. Fonal alga ellen 1-2 amano garni a nanoba, kezi eltavolitas es 6.8-7 koruli pH ajanlott TDS 100 felett


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)


Most hogy mondod, tényleg akkor jelent meg belőle több mikor a ph lentebb ment 6.5 körülire.
Akkor azt hiszem hanyagolom a full RO vizes cserét és keverem kevés csapvízzel.
Raktam be JBL tápgolyókat, így lehet hanyagolom a tápozást, csak carbo megy majd.
Tudom, hogy nem magától a táptól jött elő, inkább attól, hogy nem megfelelően adagoltam. Nem gondoltam hogy egy ilyen kicsi nanoval nehezebb dolgom lesz mint az 54 literessel :) Pedig még az is a nano kategóriába tartozik :)
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.04.27. 19:06

Frettner írta:Zsir. En nem tudok ekezetek nelkul beszelni. Vicces. Es nehez megszokni.


:oops: Bocsi menet közben lőttem. ;)
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: első garni nano

HozzászólásSzerző: hszilvia » 2012.04.28. 18:09

Tegnap megvolt az ujabb vízcsere. Jövő héten már csak egyszer cserélek majd.
Leszedtem a fáról a fehér trutyit is (volt rendesen), de már már megint kezd pár helyen visszanőni. Tudom, hogy nem ártalmas, de engem már nagyon idegesít.
Elmúlhatna már :evil:
hszilvia
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.04.13. 11:43

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron