Ugyanakkor a kudarc is valamilyen szinten tapasztalat. Ha végül nem sikerülne, abból is lehet másoknak okulni.
Beszereztem egy 6.6kg-os tengeri sót(akvarisztikai). Előkapartam a raktárból egy 12l-es és egy 38l-es akváriumot.
A korábbi kísérletemből megmaradt még egy negyed flaska Hobby Liquizell algafolyadék valamint egy háromnegyedig lévő
Hobby Mikrozell algapor. Ezek beszerezhetőek Magyarországon is. 1500-1500Ft-az áruk.


A 38l-es akváriumot feltöltöttem 30liter vízzel. Fele esővíz, fele pedig csapvíz lett. Akvarista.hu "mrafi" fórumtárstól tudom, hogy a rossz minőségű klórozott csapvíz, erre a célra nem megfelelő. Neki ezek a próbálkozások meghiúsultak.
Ha máshogy nem megy használjunk ozmó vizet. A 30liter minden literéhez szórtam 33g tengeri sót és teljesen elkevertem (tehát 30x33=999g). Az akváriumba helyeztem még egy porlasztóköves levegőcsövet és egy fűtőt, amelyet olyan 25fokra kell belőni az akvárium egy távolabbi pontjára elhelyezett hőmérő segítségével. A levegőztetést a fűtő alá tegyük elősegítve ezzel a keletkező meleg jó keveredését. Nekem 2 fűtő kellett mert az automatám 25W-os nem birkózott meg a 19fokos spájz hőkülönbségével. Az akvárium hátfalára és oldalfalára emiatt 2cm vastag hungarocell lapot vágtam. A hátfalnál fekete fóliát dugtam az üveg és a hungarocell lap közé, hogy lesötétítsem a hátfalat. A kezdetben parányi fehéres lárvák a felülről kapott fény segítségével, így jól láthatóak szemből. Az akvárium tetejét fedjük le egy üveglappal vagy elhúzható üvegtetővel, mert a párolgás nem kívánatos, mivel a kipárolgó víz megváltoztatja a sósűrűséget és a garnélák számára kedvezőtlen lehet.
Az akvárium fölé középre, helyezzünk el egy 20-50W körüli izzót. Én erre egy Tungsram 11W-os 45W fényerejű energiatakarékos izzót használtam (2700K). A lárvák áthelyezéséig elég ha csak nappal világítotok, de amint bekerültek a lárvák a medencébe,
onnantól kezdve állandóan mennie kell, ahogyan a levegőztetésnek is. A levegőztetéssel nem kell túlzásba esni. Folyamatosan menjen, de közepes erősséggel. Ajánlatos egy tartalék izzót is vásárolni. Egyes írások szerint fény nélkül a lárvák nem táplálkoznak és pár óra kimaradás is veszteségeket eredményez. Ezt az akváriumot érdemes beindítani már akkor mikor meglátjuk, hogy petés az Amano nőstény, mert az "üres" időszakban keletkező algák később táplálékul szolgálnak a kis garnéláknak és növelik a túlélési esélyeiket.
A petés Amano nőstény számára a 12l-es akváriumot neveztem ki szülőszobának. A nőstényt érdemes a petésedés első hetében áthelyezni a 12 literesbe, mert így lecsökken a környezetváltozás és stressz okozta vedlés kockázata, ami teljes petevesztéssel társul. Az általa megszokott medencéből töltsük föl a 12literes medencét vízzel. Helyezzünk egy már "beállt" kisebb fadarabot a medencébe, esetleg valami búvóhelynek valót és gondoskodjunk egy gyenge porlasztóköves levegőztetésről is. Szűrés nem kell mert összeszedheti a kikelt lárvákat. Vízcsere kb. 3 naponta 1 liter. Ajánlatos lehet még 3-4 csiga is. A mama garnéla javarészt a lárvák legyezgetésére és tisztítására áldoz időt. Táplálkozni nem igen szokott, de azért adjunk neki módjával enni. Amit nem eszik mégsem meg, azzal a csigák végeznek, mielőtt rontaná a vizet.
A peték eleinte zöldes-sárgák, de 4-5 hét alatt sárga színűvé válnak és megjelennek rajta a kikelésre kész lárvák szemei.
Sajnos a fényképezőm ennyire nem profi, ezért ne haragudjatok, ha mástól linkelek képeket.

Törekedjünk, hogy a mama garnéla vizének hőmérséklete a megszokott maradjon és minél kevesebb stressz érje.
Nekem kicsit minden megkésett ugyanis a nőstényem már 5 hete petés volt mire elhatároztam, hogy teszek egy próbát.
Egyik este átpecáztam a nőstényt, másik este meg már meg is születtek a lárvái. Gyanítom, hogy ez valamiféle "koraszülés" volt, mert láttam kikeletlen petecsomó foszlányokat is.
Erről vettem videót is.
http://www.youtube.com/watch?v=SqXsuh-Wjz8&feature=player_embedded
0.nap 2010.12.17.
Eljött az áttelepítés ideje. Besötétítettem és egy zseblámpával a lárvákat a kis akvárium egyik sarkát megvilágítva egy kupacba csaltam, mintegy 15 perc alatt. (a levegőztetést állítsuk le)
Szereztem egy kb. 25cm-es lufipálcikát és a végére egy 35cm hosszú levegőcsövet dugtam. Egy 1l-es mérőedénybe elkezdtem átszívni a kupacba gyűlt lárvákat.
Mikor már úgy tűnt, hogy nincs a fény közelében több, ismét vártam pár percet és a közben odagyűlteket is begyűjtöttem.
Bár elég ügyes vagyok, azért a végére kb. pont egy liternyi vízzel gyűltek össze a lárvák. Ti is törekedjetek, hogy pont egy liter legyen.
Aztán az egészet zutty bele a sós vizes akváriumba. Ugye most itt édes vízzel hígítottuk a sóst, ezért helyre kell állítani a só egyensúlyát.
A sós vizes akváriumba oltsuk le a világítást és a kislámpánkkal csaljuk megint egy sarokba a lárvákat. 15 perc után egy távolabbi pontról szívjunk le 1 liter vizet
és ebbe a vízbe keverjünk el 33g sót. Ha elkeveredett egy kanállal lassan kevergetve a lárvás vizet öntsük vissza azt.
Ezzel rendben is volnánk.
Innentől mehet a világítás és a levegőztetés folyamatosan és a fűtő tartsa 25 fok környékén a vizet.
A levegőztetés fölött csepegtessünk 20 csepp Liquizell-t a vízbe.
Az első 12 napban minden 2. nap tervezek 10% vízcserét. Erre beszereztem egy 5l-es befőttes üveget. Kimostam, kiforráztam.
Öntöttem bele 3l vizet és 99g sót, majd elkevertem azt egy régi nyugdíjazott akvárium szivattyú segítségével.

Mikor teljesen elkeveredett, föltettem pihenni a szekrény tetejére.
1.nap 2010.12.18.
Este egy decis üvegfiolába tettem az akvárium vizéből és öntöttem bele 20 csepp Liquizell-t. Összeráztam és a levegőztetés fölött lassan a vízbe öntöttem. Azért érdemes hígítani, mert ha rögtön a vízbe csöpögtetem, akkor hajlamos a más
fajsúlya miatt azonnal az aljára vándorolni és véleményem szerint nagy része leülepszik az aljára, ahelyett hogy elterülne vízben és elérhető lenne a lárvák számára. Hígítva sokkal jobban keveredik.
2.nap 2010.12.19.
Elővetem a korábban 5l-es üvegben bekészített 3liter sós vizet és és beledobtam egy fűtőt meg egy hőmérőt és 25 fokra melegítettem. Ez másnál nem hiszem, hogy gond lenne, de nálunk elég egyenetlen a fűtés a házban. Biztos ami biztos, nem zúdítok hideg vizet a lárvák nyakába. Aztán jól fölkavartam egy kanállal és belecseppentettem 20 csepp Liquizell-t.
A nevelő akváriumból viszont valahogy le kell szedni 3 liter vizet anélkül, hogy a parányi lárvákat is leszívnánk. Erre azt találtam ki, hogy egy 2 méteres levegőcsőre dugtam egy porlasztókövet és ezen keresztül szívtam le a 3 liter vizet.
Elég lassan jön ahhoz, hogy a lárvákat ne szívja be, na meg nem is férnek át a porlasztókő szemcséin. Amikor pedig nincs szükség rá egyszerűen a követ felhúzom annyira, hogy ne érjen a vízbe és kész.

Aztán a 3liter friss vizet zutty bele a nevelő medencébe és kész. Nem kell óvatoskodni. 3liter friss sós víz bekészítés ilyenkor ne felejtsük el !!!
3.nap 2010.12.20.
Kicsit ma mintha zöldebb lenne a víz a Liquizell-től mint kellene, ezért ma este csak 10csepp a szokásos módon.
4.nap 2010.12.21.
3l vízcsere a 2. nap szerint 20csepp Liquizell-el.
5.nap 2010.12.22.
20 csepp Liuizell. Határozottan állíthatom, hogy nőttek, mert már nem gúvad ki a szemem, mire vagy 30-at összeszámolok vaktában. Pusztulást nem igen tapasztalok. Az aljzaton valami zöldes moszat ülepszik. A vízcserékkor jó nagy zavarodást okoz a vízben, de 1-2 óra ülepedés után minden a régi. Időközben egy meglévő 37 literes akváriumomat átbarkácsoltam a következő petés anyának, illetve az Amano növendékeknek 7 / 30liter arányban. (ha sikerül fölnevelni annyira)
Üzembe helyeztem. Íme.

A kép szerintem nem szorul további magyarázatra.
6.nap 2010.12.23.
Este 3l vízcsere, 20 csepp Liquizell. Itt említeném meg, hogy aki teheti reggel-este etessen 10-10 cseppel. nekem erre van időm.
Készítettem egy képet is. nem túl jó de azért a semmitől jobb.

Folytatása következik... (ma 7. naposak)