Hát ezeket nem lehet összehozni alacsony költégvetéssel, az tuti. Táptalaj kell, annélkül nem megy, állandó tápozás, és CO2 nélkül felejtős. Külső szűrő is kell, de komoly ám.....és zsebbe nyúlós a hardscape is. Nem mindegy, milyen követ veszel, némelyik keményíti a vizet, van amelyikből mindenféle fémek oldódhatnak ki.....Mondjuk nekem az indiai megkövesedett fa a kedvencem, viszonylag könnyű a fajsúlya, és nagyon mutatós. De az állandó nyírás, gondozás, küzdelem az algákkal....meggondolandó.
Ha ilyen álmaid vannak, irány az akvakertész fórum, ott nálunk sokkal tapasztaltabban osztják a tudást. Vagy menj ki Törökbálintra, szívesen kapsz gyorstalpalót aquascaping-ból. És nézzél meg rengeteg Iwagumi layoutot, mert nagyon nehéz jót alkotni. AZ európai embereknek ez "nincs a vérében", rá kell érezni. És főleg a természetből lehet jókat meríteni....
Ezt olvasd végig:
http://www.greenaqua.hu/novenyes_akvari ... novenysuliÉppen most volt egy jó kis beszélgetésem ezzel kapcsolatban.
A CO2, a tápozás és a heti 50% vízcsere nem túl "garnélabarát" technológia, a CRS-CBS magasabb osztályú képviselői és az érzékenyebb Tigrisek nem szeretik, a lágyvíz miatt a Neocaridináknak nem jön be. Nem véletlenül főleg Amanok vannak a növényesekben.
Amúgy a szívem másik csücske a növényes akvarisztika azon belül is az Iwagumi stílus.
Hogy miért? Nézz körül a természetben, ha ötleteket akarsz meríteni:






Vagy egy ilyen nano:

